תחזוקת אתרים

תחזוקת אתר האינטרנט הוא בערך כל דבר שמתבצע לטובת האתר לאחר עלייתו לאויר, ישנם הרבה דרכים לתחזק את האתר ולגרום לו להוביל על פני מתחריו אך הרבה תוהים כיצד כדאי לעשות זאת, יש הרבה דמיון בין קידום אתרים לבין תחזוקת האתר אך לרוב מדובר על שינויים ותחזוקה פנימיים יותר מאשר חיצוניים ולכן ניתן גם להפריד ביניהם, הדמיון הוא ששני הדברים מבוצעים לבסוף לשמור על איכות האתר בהוספת תכנים ובהגדלת מספר הגולשים חדשים וישנים כאחד.

 

תחזוקת אתר היא אינה דבר שבא בקלת אבל זה בהחלט פאקטור חשוב שצריך לקחת בחשבון עוד מהרגע שמחליטים על בניית האתר, תחזוקת האתר מהווה חלק בלתי נפרד מהעובדה שהאתר באוויר, הוספת תכנים והבאת גולשים לאתר על מנת שלא יהיה שומם ולא חדשני היא לא דבר שצריך להתעלם ממנו, זהו דבר חובה בכל אתר אינטרנט מהקטן ביותר עד לגדול ביותר, ללא הבדל גם אם מדובר באתר מכירות וגם אם מדובר באתר תדמית יש צורך לעדכן בין אם זה מוצרים ובין אם זה בחדשות לגבי העסק או החברה.

 

תחזוקה עצמאית

 

תחזוקה עצמאית יכולה להתבצע במספר דרכים שנזכיר אותם לרוב כאשר נדבר על קידום אתרים אך הם מהווים רכיב רציני כאשר מדובר גם על תחזוקת האתר שלעצמה, תחזוקת האתר יכולה להתבטא במספר מישורים, תחזוקה חיצונית שנקרא לה גם קידום אתרים ותחזוקה פנימים שתתקיים כאשר נבצע מהלכים פנימיים לטובת האתר, אנחנו היום נתמקד אך ורק בתחזוקה הפנימית שנוכל לבצע כלפי האתר שתתבצע במספר מישורים: עיצובית, טקסט ונגישות לאתר.

  1. עיצוב: עיצוב חדשני לא הרג אף אחד עדיין, קיום חדשנות כלפי האתר גם אם זה אומר בהכנסת טכנולוגיות ועיצובים שהגולש הישראלי עדיין לא ראה זה מהווה דבר רק לטובה, הפלאש כשנכנס לארץ היווה את האתרים המאפיינים אותו לקבוצת סיכון גדולה, מסיבה פשוטה שהרבה אנשים כלל לא ידעו מהו פלאש ולא ידעו כיצד להציג את האתר באופן הטוב ביותר, בעבר היו גם מספר אתרים שהשתמשו בתוכן שנקרא SHOCKWAVE והרבה משתמשים כלל לאידעו מהו והעדיפו שלא להסתכן ולהוריד אותו.
    אותם אתרים חלוצי דרך לבסוף גרמו לכך שלכל משתמש יהיה פלאש על המחשב ויוכל להריץ את האתר ללא כל בעיה וללא צורך להוריד תוכן נוסף מכיוון שהפלאש מובנה אצלו במחשב כבר ממזמן, כיום אנו נוגעים בכך כאשר יש את ה HTML 5, חלוצת הדרך הייתה עלית כאשר הכניסה משחקי דפדפן בשילוב פלאש ובשילוב HTML 5 כאשר היא היגה אינטראקטיביות באתר שלה בצורה שאנשים עדיין לא מכירים ולמרות שאת ה HTML 5 לא כל הדפדפנים מצליחים להריץ, עלית המתקדה באלו שן מסוגלים והציגה להם עולם חדש על גבי המחשב שלהם.
  2. תוכן: אין צורך להגיד זאת אך תוכן תורם גם להבאת גולשים חדשים לאת וגם לכך שגולשים קיימים יחזרו לאתר ללא תחושת הסיפוק והמיצוי, ספקו מוצרים ותכני טקסט חדשים להנאת הגולשים ודאגו עדכן אותם במייל על כל ידיעה מרעישה וכל מוצר שאתם יודעים שיקנו אותו הרבה אנשים, החזירו לאתרכם את הגולשים על ידי תוכן חדש ומעניין שירתק את הגולשים ולאחר הבנה כי האתר מתחדש באופן קבוע הם יחזרו לבדוק מה חדש בכל יום ויום.
  3. נגישות: הגולשים לא יודעים להתמקד בתוכן, בצעו שינויים בעמוד הראשי ופרסמו שם את הכתבות ואת המוצרים שאתם רוצים שהלקוחות שלכם יראו, אל תשימו אותם מאחור ותתפלאו למה גולשים לא מגיעים אליהם או למה יש פחות קונים על המוצר שדווקא הכי נמכר אצלכם בחנות אך לא באתר.

 

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -