שיווק ויראלי

העולם הכלכלי שלנו במאה ה-21 עבר אבולוציה של ממש, המסחר, הצרכנות, והשיווק עברו מהפך של ממש והיום הם מתבצעים באמצעות האינטרנט שלא היה קיים לפני שנות דור. 
שיווק בעידן האינטרנט הוא שיווק שונה מהשיווק המסורתי שהורינו הכירו לפני 30 שנה.
היום כל מחלקת שיווק של חברה או ארגון רציני יודעת שאין להמעיט בערכו של האינטרנט כאמצעי שיווקי והיא משקיעה לא מעט משאבים בפיתוח ערוצי שיווק אינטרנטיים.
אחד מהשמות שניתנו לשיווק באינטרנט נקרא שיווק ויראלי.

מה זה שיווק ויראלי

שיווק ויראלי הוא שיווק שבו החברה או הארגון משתמשים ברשת האינטרנט ובגולשים המשוטטים בה, כאמצעי שיווקי אונליין, החברה או הארגון מפיצים ברשת סרטון אטרקטיבי שיווקי או שהם נוקטים במהלך שיווקי כלשהו הכולל בתוכו מסרים שיווקיים סמויים וכעת כל שעליהם לעשות הוא לראות כיצד הגולשים מפיצים בעצמם את אותו אלמנט שיווקי ברשתות חברתיות, בפורומים ובאתרי אינטרנט שונים. המהלך השיווקי מתבצע באופן מקביל, חינמי  ומיידי ע"י אלפי גולשים ולכן הוא נקרא גם שיווק ויראלי כי הוא מצליח להתרבות ולשכפל את עצמו ממש כמו וירוס המתפשט באוויר במהירות.

אנו בחברת WSD-בניית אתרים מציעים ללקוחותינו מעטפת שלמה של שירותי אינטרנט ובינהם גם השירות של שיווק ויראלי. כאשר לקוח מעוניין להתחיל בקמפיין שיווק וריאלי אנו מתחילים לתפור עבורו את חבילת השיווק הויראלי המתאימה לו, ואנו בודקים מהם הכלים השיווקיים המתאימים לאותו קמפיין שיווק ויראלי.
הצוות המקצועי שלנו התנסה כבר בלא מעט קמפיינים של שיווק וריאלי שהצליחו להשיג מקסימום חשיפה ופרסום במינימום כסף ובמינימום זמן.

שיווק ויראלי יכול להתבצע בצורות שונות  ובשיטות שונות , אבל זהו שיווק מתוחכם שיש לתכנן אותו בקפידה, קמפיין שיווק וריאלי שאינו מתוכנן כראוי אין לו סיכוי להצליח.                                                     
כך למשל גן אירועים שיבקש מאתנו לנהל קמפיין שיווק ויראלי אנו נציע לו להוסיף שירות של שליחת הזמנות לאירועים באמצעות האינטרנט , ובתוך ההזמנות הללו יופיע כמובן קישור לאתר של אותו גן אירועים, ואילו אתר העוסק בנושא של עיצוב חדרי ילדים וירצה לשווק את עצמו אנו נציע לו  לנהל תחרות ממשית בין הגולשים בנושא חדר הילדים היפה ביותר, תחרות כזו תגרום לכך שכל מי שיש לו חדר ילדים יפה ומעוצב וירצה לזכות בפרס יבקש מכל מי שהוא מכיר להיכנס לאתר ולהצביע עבורו בתחרות, וכך האתר זוכה לחשיפה גבוהה המתבצעת באמצעות הגולשים עצמם.