הצעדים הראשונים בהחלט לבניית אתרים

השלבים הראשונים בהקמת אתרים

סיטואציה ניתנת: החלטת לייבא מוצר מחו"ל ולמכור אותו בארץ; כיצד תעשה זאת - הרי שלפתוח חנות ללא ניסיון בעסקים ובלי גב כלכלי חזק.
האופציה שניתנת במצב כזה היא לפתוח חנות באיביי אך לאחר חקירה מעמיקה של אנשים המנוסים בעניין, הצורך בלשלם לאיביי אחוזים מכל מכירה בעצם מחסלים רווח גדול ממה שניתן.

 

אז מה נוכל לעשות? לפתוח חנות אישית על גבי האינטרנט, אתר משלנו, שאנחנו אחראים לו, בניית אתר מכירות תהיה התשובה.

 

הצעד הראשון - הדומיין

 

לפני שנתחיל בניית האינטרנט ישנו הדומיין, הכתובת אל העסק, מאחר ואנו פונים לשוק קהל ישראלי כדאי לבחור בסיומת CO.IL מאשר סיומת com/net או אפילו BIZ, בסיומות עולמיות יתקשו להבין כי האתר מדבר אל הקהל הישראלי ואילו BIZ איננה סיומת אשר מראה כי האתר רציני ומשדרת פחות אמינות.
האמינות אשר תשדר סיומת הCO.IL, אף על פי שעולה מעט יותר תעמוד במבחן התוצאה, בניית אתר אינטרנט עסקי ישולב בצורה הטובה ביותר עם דומיין CO.IL.

אז לאחר שהחלטנו כי בדומיין ישראלי עסקינן יש לנו שתי אופציות, org.il, co.il, בעוד CO.IL תהיה ככל אתר אחר, ORG.IL תכוון יותר לאירגון ולמרות שניתן לרכוש אותה ללא שום בעיה, הנפיצות שלה לאתרים מסחריים קטנה ביותר.

 

שם האתר

 

השם הכי נכון לבחור הוא כמובן שם העסק שבחרנו, אמנם במידה והשם תפוס, או שנשקול לשנות את השם, במידה וזה דבר שאיננו חשוב לנו במידה רבה, או אם השם תפוס, ניתן לשחק קצת במילים או אולילהוסיף תו מיוחד, ניקח לדוגמה אתר בנושא עיצוב, שרצו לתת לו את הכתובת design.co.il, יבחרו במקום ב edesign.co.il או idesign.co.il.
כיצד נדע אם הדומיין תפוס -  כ90% מהחברות אשר מציעות מכירת דומיינים יציעו כמו כן גם שירות לבדיקת "whois", כלי אשר יבדוק אם הדומיין תפוס, או פנוי.

קיימות מספר מגבלות אשר אוסרות על רישום דומיין אשר יפגע בציבור מסויים ולכן כדאי לבחור שם בתבונה כדי שדבר זה לא יפגע בנו בחזרה לאחר מכן.

 

היכן לקנות

 

דומיינים ישראליים נמכרים כמעט בכל אתר ישראלי המציע שירותי פתרונות אינטרנט, ניתן לקנות אתר בעל סיומת כזו לתקופה של שנה עד לשנתיים.
במידה והעסק על שמכם בלבד רשמו את הדומיין כמו כן על שמכם, דומיינים ניתנים לרשימה על ידי אנשים פרטיים בלבד ולכן בעל הדומיין הוא זה שיהיה זכאי לו גם במידה ויהיה סכסוך עסקי, לכן חשוב לעגן את בעלות הדומיין בניהול העסקי המשותף.

כמו כן יש המציעים לרכוש את חבריו של הדומיין, לדוגמה: google ירכשו גם את gogle.com וגם את google.com על מנת ששגיאות כתיב לא יובילו לאתר מתחרה בתחום (כן, יש כאלו שעושים זאת).

 

הצעד השני - האחסון

 

כאשר ישנן כל כך הרבה חברות תחת המותג "אחסון אתרים", קשה לדעת במי לבחור, אנסה להסביר כיצד לבחור בחברה הטובה ביותר לאחסון אתרך.

 

 

למה לי לשלם, יש אחסון בחינם

 

בכל שנותיי באינטרנט, נתקלתי אולי בחברה אחת-שתיים שהציעו אחסון בחינם, ללא פרסומות, יציבות ומהירות, שרתי אחסון כאלו נאלצו להיסגר עקב חוסר רווחיות.
במידה ומדובר בעסק, עדיף לשלם מעט מאשר להצטער אחר כך, או שאתרך יראה לא רציני ומלא בפרסומות.
אתר אשר יציע אחסון חינם, לא יגבה לך את התוכן, לא יטרח לעדכן אותך כששרתו נופל ואם נפל, אין הוא מבטיח שיחזור עם הקבצים המעודכנים או בכלל עם הקבצים שלך.

 

אז היכן לאחסן

 

מבחינת קידום אתרים, מהירות לגולשומכל בחינה אחרת, יש לבחור בשרת ישראלי, המחיר אמנם מעט מוגזם, והנפח שמקבלים בתמורה לא מספק, אך החוויה לגולש זה מה שייתן לנו הצלחה בעסק, השקעה קטנה משתלמת בהמשך.

ניתן לבחור בשרת אירופאי או אמריקאי, אמנם המחירים זולים, והאמינות גבוהה, אך בעל שרת ישראלי יוכל לספק תמיכה הרבה יותר מהירה ואיכותית מאשר חברה אשר מחזיקה באלפי לקוחות.

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -