כיצד לדעת האם העיצוב שנבחר הוא הנכון

בניית האתר הושלמה וכעת האתר באוויר ואף מכניס גולשים, אך כיצד נדע שהגולשים אוהבים את האתר ולבטוח יחזרו אליו, מלבד העובדה שחלקם הם לקוחות שלנו כיצד נוכל ליצור יחסי המרה עוד יותר טובים ממה שיש לנו כרגע.
היום בחרנו להעמיד את העיצוב למבחן יחסי ההמרה ונעזור לכם לדעת האם העיצוב שבחרתם הוא העיצוב המתאים ביותר שיכניס וייצר הכי הרבה לקוחות.

 

גם עסק מצליח באינטרנט וגם עסק מצליח פחות ירצו לדעת כיצד לשפר יחסי המרה בתקווה להגיע ליחס של 70%+, מספר די חלומי אך אפשרי בהחלט במידה ועוקבים אחר כל אספקט באתר ומשפרים אותו לרמה המאקסימלית שניתן.

 

מהו עיצוב נכון

 

עיצוב אתרים נכון פחות נוגע לקידום אתרים ויותר נוגע לזמן שהייה באתר (Bounce Rate), סביר להניח שאם אנשים נכנסים לאתרך אתה משווק אותו בצורה נכונה וחכמה ויחסי ההמרה אינם נופלים בגלל השיווק אלא בגלל תוכן מבני באתר, שהוא מתפצל לשלושה נושאים שיכולים לגרום ליחס המרה נמוך:

 1. עיצוב לא מספיק טוב.
 2. תוכן לא מעניין.
 3. מבנה אתר לא נכון ונגיש לגולשים.

 

נתחיל בהתייחסות לכל נושא ונושא מאחר והם כולם קשורים בצורה כלשהי לעניין המרכזי שהוא כמובן עיצוב האתר.

 

 1. העיצוב שלך יכול להיות יפה לדעתך וסביר שהוא באמת יהיה כזה, הרי אתה בחרת אותו ובעצם עיצבת אותו לפי האפיון, אם הוא לא היה לדעתך יכלת לשנות אותו בקלות.
  מבחינת הסתכלות על שלושת המשתנים שלעיל, נתייחס ראשית לעיצוב מכיוון שהכי קל לבדוק האם זהו עיצוב טוב או שעדיף לשנותו, בצע סקר באתר לגבי רמת ההתלהבות של גולשי האתר מהעיצוב והאם הם חושבים שיש מקום לשיפור, עודד אותם אף לשלוח לך מייל ביקורתי ובחן בדיוק בעזרת כך מה יש לשנות מבחינה עיצובית או מכל בחינה אחרת.
 2. התוכן הוא החלק הפחות חשוב באתר ואני אסביר לכם גם למה, רבים חושבים כי התוכן בונה את האתר, אבל גם תוכן קצר ומתומצת שאף לעיתים לא פוגע בכלל במטרת הכותרת של התוכן יכול למכור, וזו מהסיבה שהוא נכתב בצורה שיווקית ואו מלווה בתמונות ובעיצוב כללי נכון, אמנם תוכן יכול לחפות הרבה על עיצוב לא טוב בעזרת תוכן מקורי שאין עוד כמוהו, אבל כמובן העיצוב והכותרות של התוכן הן אלו שקובעות.
 3. בהתייחס לשניים האחרונים, בהנחה ששניהם קולעים בדיוק למה שהגולש מצפה מהאתר, אתרך יכול ליפול דווקא בנוחיות הגישה לאתר, לאחר שהגולש הגיע לעמוד הראשי והוא מתקשה לנווט באר ולקרוא עוד תכנים הוא פשוט יוותר וימשיך הלאה, עיצוב נכון צריך להתמקד על התפריט ולהראות לגולש בדיוק היכן התוכן הנוסף ממוקם וכיצד ניתן לגשת אליו ללא בעיה כלל, ברגע שבעיה זו סודרה יוכל הגולש לקרוא באתר ולאחר מכן אם יאהב את התוכן יצור איתך קשר.

 

מספר כללי עיצוב פשוטים

 

 • בניית עיצוב באופן שבו מנוע החיפוש יזהה את כל התוכן שכתוב באתר ולא תוכן שיהיה מוסתר על ידי גורמים שונים (פלאש, תמונות ללא ALT).
 • הכנסת תוכן מענין ואטרקטיבי, כתבו תוכן מצחיק מלווה בתמונות ובתכנים, עצבו את התוכן בצורה שתהיה נגישה להרבה אנשים וגם לאלו שיש להם בעיות ריכוז - אפילו נסו לחלק לפסקאות ולמספר אותן לקריאה נוחה של הגולשים שלכם.
 • הכניסו מילות מפתח במקומות נחשקים באתר, זה יעזור לכם לקידום וגם לתשומת הלב מהגולשים לכיוון התוכן.
 • בנו את התפריט בצורה נכונה ונגישה לכל הדפדפנים, ריבוי תפריטים וחצים בתוך התפריט מסבך הרבה גולשים וגורם ליאוש, שמרו על עיצוב פשוט ונקי.

 

 

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -
עיצוב אתרים