בניית אתרים - סיום בניית האתר

רגע לפני שהאתר עולה לאוויר ישנם מספר דברים שחייב לבצע במידה ומדובר באתר הכולל יותר ממספר עמודים מצומצם, יש צורך לוודא שהתפריטים עובדים בדיוק כמו שרצינו והאתר עובד בכל הדפדפנים ללא כל קושי.
בנוסף עלינו לבצע בדיקת איכות ולראות כי הכל עובד לפני עליית האתר לאוויר על מנת שלא נצטרך לבצע מעקב בכל רגע נתון אחר שגיאות שיתגלו, בנוסף לעובדה שחברת בניית האתרים ביצעה את בדיקות האיכות שלה תמיד יכולות להתגלות בעיות שהמשתמש הלא מקצועי יבחין בהן, בין אם זה קושי שימוש ובין אם זה בעיה שהגולש יתקשה להתגבר עליה.

 

ישנם מספר דברים שעלינו לבצע על מנת לוודא שהאתר עומד בתקנים שיגרמו ללקוחות להגיע, חלק מהדברים שיפורטו כאן יכולים להיקבע מראש ויבוצעו כחלק מבניית אתר ולא רק שיפורים בסופו, דברים כמו אייקון ותגיות מתאימות לאתר וכמו כן עדכוני RSS שהם תוספת פשוטה אך עוזרת הרבה באופטימיזציה של האתר למען קידום האתר בגוגל.

 

בדיקת תקינות

 

כאמור יש לבצע מספר בדיקות על מנת שנוכל לבדוק ולוודא שהאתר עובדת באופן תקין ולא יהווה מטרד עבור הגולשים שיוותרו ויעברו למתחרים שלנו עלינו לוודא שהאתר עומד בכל התקנים ומאפשר גלישה בטוחה וידידותית.

  • בדיקת התאמה - ישנם כ10 דפדפנים שונים שיש להם מעל למיליון משתמשים ברחבי העולם וסביר להניח שחלק מהם גם נמצאים בארץ, אמנם רק 4 דפדפנים שולטים בישראל והם פיירפוקס, אקספלורר, כרום וספארי ועלינו לוודא שאתר האינטרנט שלנו אכן יעבוד בכולם ללא בעיה כלל.
    גולש שיאלץ לעבור דפדפן בשביל לגלוש באתרך לא יעשה זאת בכל פעם, אחרי פעמיים הוא יוותר ופשוט ישתמש באחד המתחרים שלך, בקש מחברת בניית האתרים שלך לוודא שהאתר עובד בכל דפדפן ולא רק באחדים.
  • תקינות קישורים - תמיד יכולים להימצא קישורים שבורים באתר, בין אם זה מעמוד פנימי שלא ידענו שקיים לעבר עמוד פנימי אחר וזה בעצם מהווה במידה וגולש לחץ על הקישור השבור "בריחה של הגולש מהאתר" מאחר וקישור שבור מוביל לשום מקום הוא מוצא את הגולש מהאתר, לא משהו שנרצה שיקרה ולכן יש לוודא שכל הקישורים הפנימיים והחיצוניים עובדים בהתאם.
  • תקינות טפסים - כחלק מבדיקת התאימות לדפדפנים ודאו כי טפסי צור הקשר, הרשמה והכניסה לאתר עובדים מכל עמוד באתר בהתאמה, לעיתים קבצי פלאש וג'אווה סקריפט הממוקמים בעמודים פנימיים באתר מפריעים לכפתורים אחרים להגיב, בדקו שלמרות זאת כל הכפתורים עובדים והטפסים נרשמים במערכת ניהול התוכן כנדרש.

 

תוספות לאתר

 

תוספות אלו אולי יראו מינוריות אך הן מהוות חשיבות גבוהה עבור הלקוח שיראה את אתרך כאמין יותר, מושקע ואף בטיחותי לגלישה דרכו, כמו כן הוא יוכל להיעזר בחלק מהתוספות על מנת לקבל אינפורמציה נוספת.

  • RSS - ה RSS מאפשר לנו לבנות מעין מפת אתר הנגישה להרבה כלים שאוהבים לקרוא אותה, כמו FEED BURNER של גוגל ועוד רבים נוספים שיכולים דרכם להוות לנו גם קישורים מאתרם, "עדכניות" בשמם העברי מאפשרות לגולש להתעדכן בחדשות דרך הסלולארי שלהם או דרך ה SIDEBAR של הווינדוס שלהם ולהיכנס ברגע שיש עדכון חדש או שהם ראו משהו שהתעניינו בו, מערכת ה RSS איננה מסובכת ובניית אתרי אינטרנט יכולה להתבצע בקלות יחד איתה.
  • אייקון - אמנם נראה לרוב כדבר לא חשוב וכדבר שאולי הדפדפן קובע, האייקון ליד כתובת האתר היא דבר נחמד ביותר וגורם לאתר להיראות מקצועי יותר, בקשו מחברת בניית האתרים שלכם לשים את הלוגו של האתר כאייקון באתר, זה רק יכול לעזור ולהראות כי האתר מקצועי.

 

 

 

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -