מהו יחס המרה?

כדי להבין את משמעות המושג יחס המרה של אתר אינטרנט עלינו להבין קודם כל מהי ההמרה , ההמרה היא פעולה כלשהי שבעל האתר מעוניין שהגולשים יבצעו , יש אתר שירצה  להמיר את הגולשים לבצע רישום לניוזלטר, יש אתר שירצה לקבל מהגולשים פרטים כלשהם, ויש אתר שירצה להמיר את הגולשים לגולשים המתעניינים במוצר כלשהו.

מטרת כל אתר היא ליצור תוכן , עיצוב ומבנה שיעודדו את הגולשים לבצע את הפעולה המיוחלת.
יחס המרה משמעותו מספר הגולשים שנכנסו לאתר וביצעו פעולה כלשהי חלקי  המספר הכולל של הגולשים שנכנסו לאתר.
יחס המרה איכותי ואפקטיבי הוא יחס המרה שבסופו של דבר יביא להתעניינות גבוהה באתר , לאפשרות של הגדלת מעגל הלקוחות , והגדלת מחזור המכירות.

יש אתרים רבים שבנויים היטב ומעוצבים בעיצוב אטרקטיבי אך מסיבות שונות יש להם יחס המרה נמוך, אתרים כאלו פונים אל חברות שונות המתמחות בקידום ושיווק אתרים באינטרנט.
אנו בחברת wsd –בניית אתרים מציעים ללקוחותינו מעטפת שלמה של שירותים לאתרי אינטרנט ובין השאר אנו מציעים שירות של  מיטוב יחס ההמרה של אתרכם ויצירת יחס המרה אפקטיבי ויעיל. לשם כך אנו  נוקטים במספר פעולות שהעיקריות שבהם הם:

•    חקר התנהגות גולשים – שלב זה הוא שלב הכרחי בתהליך של שיפור יחס ההמרה של האתר, במהלך שלב זה אנו בודקים  וחוקרים מהי ההתנהגות של הגולשים באתר, באילו דף יש יחס המרה יעיל ובאיזה  דף אין כלל התענינות ויחס ההמרה שלו נמוך.  בשלב זה ניתן לבדוק גם כמה זמן שהו הגולשים באתר, כמה גולשים הם גולשים חוזרים, מהו המסלול המועדף על הגולשים  שנכנסים לאתר האם הם עוברים מדף הבית אל דף יצירת הקשר או אולי הם עוברים מדף הבית לדף שבו יש מאמרים המעשירים את הגולש.
•    שלב עיבוד המידע הסטטיסטי- בתהליך של שיפור יחס המרה יש צורך בביצוע סטטיסטיקות שונות ניתוח של הסטטייקות ועיבוד המידע המתקבל. ע"פ התוצאות המתקבלות בשלב זה ניתן לדעת מה יש לבצע כדי לשפר את יחס ההמרה של האתר כדי להפוך אותו לאתר מועדף ואתר שגולשים רבים מבצעים בו פעולות שונות.
•    ביצוע הצעדים הדרושים לשיפור עיצוב האתר , תוכן האתר ומבנה האתר-  אם התברר מהניתוח של המידע הסטטיסטי שקטלוג המוצרים של האתר הוא דף שיש בו התענינות רבה הרי הרי שיש לעשות צעדים לשם הגדלת מגוון המוצרים  או  מתן מגוון רחב של מבצעים והנחות . ואם יתברר שדף המאמרים באתר הוא דף מוזנח הרי שיש לשפר את התוכן שנמצא בדף המאמרים ולהפוך אותו למסקרן יותר ולמעניין יותר. וכך הלאה והלאה.


אילו הם כאמור רק חלק מהשלבים של כל פרויקט שיפר יחס המרה שמגיע לידי חברת wsd- בניית אתרים.  אצלנו תמצאו צוות מקצועי המתמחה בתחום של שיווק באינטרנט ויודע בדיוק מה יש לעשות כדי להניע יותר גולשים לבצע באתרכם פעולות  שונות שיכולות להביא לכם בסופו של דבר רווח ישיר או רווח עקיף.