טעויות בקידום אתרים

בין אם אתה מקדם אתרים מקצועי ובין אם אתה חובבן, סביר להניח שיצא לך להכיר אישית מעט מהטעויות אשר אותן ביצעת או למדת מטעויות של אחרים, העונש הכי גדול על טעות בקידום אתרים הוא כמובן היעלמות ממנוע החיפוש למספר חודשים, העלמות הפייג'ראנק ואף היעלמות תמידית שגורמת לקניית דומיין חדש לבסוף והעלאת האתר בתוכן חדש ושונה.

 

ישנן מספר טעויות אותן מקדם אתרים מתחיל מבצע ולומד על בשרו שלא לבצע טעויות אלו בשנית, הבסיסיים ביותר הם כמובן העתקת תוכן באופן תמידי, "להספים"(להוציא הרבה קישורים שאינם קשורים בהכרח לתוכן באתרך, בדרכים לא חוקיות)  באתרים מפוקפקים ושימוש בתוכנות שמבצעות ספאם בצורה חובבנית וטיפשית, ללא ידיעת הרקע של התוכנה והיכן היא מפרסמת את התוכן.

מאחר וקידום אתרים הוא נושא שנוי במחלוקת וגוגל טוענת כי רק "תוכן איכותי יקודם" ולא כל פעולה שמבצעים באופן חיצוני, הדברים שצריך לבצע בצורה שנראית הכי אורגנית שאפשר, גם הם שנויים במחלוקת ולכן קשה להעריך כמה פעולות חיצוניות כגון הוצאות קישורים באמת עוזרות.

 

מאחר ותחום קידום האתרים הפך מל"הוצאת קישורים חיצונית = קידום אתר אוטומאטי" לאלגוריתם חכם שיודע לזהות כמעט כל פעולה שהיא על גבול הספאם, גם תחום קידום האתרים התפתח בהתאם ונמצאו שיטות רבות לעקוף את הזיהוי של גוגל לקידום אתרים, אך במידה וניפול פעם אחת בקישור שיראה ברור לגוגל שמבוצעת כאן פעולת קידום אתרים, וגרועה ביותר, אנחנו יכולים לקבל עונש בקלות, הרי לגוגל אין חוזה איתנו, אם ניסית לעבוד עליו אין לו סיבה להשאיר אותך במיקומך.
במידה ואתה חושב על ביצוע קידום אתרים למד מספיק על הנושא ולא ממספר אתרים מצומצם, ובאם תקציבך איננו כולל קידום אתרים לאתרך החדש אין כל סיבה שלא תיעזר בשיעור או שניים מ"גורו קידום אתרים", במחיר נמוך יותר מקידום אתרים על מנת שתוכל להתפתח לבד בתחום הזה.

 

קידום אתרים בערפל

 

הדבר החשוב ביותר בתחום זה הוא לא להתייאש, במיוחד לא כאשר מדובר באתר חדש, לאתר חדש עדיף שבתחילה לא להוציא קישורים כלל וכלל אלא הרלוונטיים ביותר וחשוב ביותר להתמקד בפעולות שאנו מבצעים בתוך האתר, עדכון שוטף בתכנים איכותיים ולא מועתקים ורק לאחר כחודשיים יש להתחיל להוציא קישורים מעט פחות רלוונטיים כדי שיגדילו לנו גם את התעבורה ולא אך ורק למטרות קידום אתרים.

 

נחזור לייאוש המתפתח במקדם אתרים המתחיל באתר חדש, חשוב על זה כך, ישנם אתרים הקיימים בתחום שאתרך עוסק בו, הם קיימים מספר שנים רב יותר ויש להם קהילות העוסקות בתחום הפועלות תחת אתרם, יש להם תוכן שמתעדכן באופן שוטף.
מה יגרום לאתרך לעקוף אותם כל כך במהירות?
בגלל סיבה זאת רבים מדמי האתרים המתייאשים ופונים לתוכנות הספאם שאכן מקפיצות אותם למיקומים עליהם הם חלמו אך לאחר כחודש הם צופים מפלה והיעלמות כלילה של האתר ממנוע החיפוש עקב קידום לא חוקי, לכן אמליץ להתאזר בסבלנות רבה, שתאפשר לגוגל לתת PR מתאים לאתר, והכי חשוב, לעדכן את האתר בתוכן שהגולשים יאהבו לקרוא, תוכן שלא ימצאו באתרים של מתחריך וכמובן, שיווק מתאים שלא יתנגש עם קידום אתרים (החלפות קישורים רלוונטיות ביותר, שיווק בגוגל, ופרסומות).

 

נרמה את גוגל

 

כמו כן ישנם מקדמי האתרים המתחכמים יותר אשר קונים את החלפות הקישורים וברגע שהם מפסיקים לשלם, הקישור נעלם ולכן אנסה להקביל את זה למקרה אמיתי:
מקדם אתרים קנה קישור מאתר חזק ורלוונטי בתחום ואכן הקישור הזה הקפיץ אותו במספר מיקומים, ולמשך מספר חודשים הוא שילם לבעל האתר וקיבל תעבורה יפה לאתרו וכמו כן קיבל את העלייה במיקומים שאליה ייחל, בנוסף לעבודה הרבה הנוספת אותה השקיע מסביב, במקביל לכך גם בעל האתר השני עוסק בקידום אתרים והמיקומים שלו עולים בהתאם, והוא בעצם דוחף אותך יחד איתו ולבסוף, אתה מחליט שאתה מספיק חזק, מוותר על המשך תשלום על הקישור, הקישור מוסר ואתה יכול למצוא את עצמך מספר עמודים מאחור ובנוסף לכך ירידה חדה בתעבורה שהועברה מאותו אתר.
לכן לא אמליץ על קידום אתרים מסוג זה, גם במידה ומדובר במקדמי אתרים מקצועיים שלאחר מכן מסירים את הקישור הקנוי ברגע שהלקוח הפסיק את העבודה המשותפת.

 

חברת WSD בניית אתרים מבטיחה קידום נקי מטעויות, קידום אתרים שנלמד לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום, קידום איכותי וחזק, שקיפות מלאה בעבודה, וידע נרחב שייושם על אתרך.