המתכון ליצירת תוכן שיווקי

תוכן שיווקי לאתר הוא  קריטריון חשוב להצלחתו של האתר,  תוכן שיווקי יכול להשיג לכל אתר את המטרה שלשמה הוא הוקם. אתר שנועד למתג  חברה או עסק כלשהו או לעודד את קהל היעד לבצע פעולת רכישה כלשהי, צריך שתהיה בו כתיבה שיווקית נכונה ויעילה.

כתיבת תוכן שיווקי באתרי אינטרנט שונה מכתיבת תוכן שיווקי במגזינים או בעיתונות הכתובה.  תוכן שיווקי באתר אינטרנט יכול לכלול אלמנטים שונים בינהם , כתיבת מדריכי קניייה, ניהול פורום, מתן טיפים,  ניהול בלוג ועוד ועוד.

 

המתכון ליצירת תוכן שיווקי


כדי לכתוב תוכן שיווקי יעיל ואפקטיבי  יש צורך להתחשב בלא מעט פרמטרים  בינהם:   מטרות האתר וצרכי האתר,  סוג קהל היעד של האתר , מהו הקונספט השיווקי של האתר, שימוש במילות מפתח נכונות,  שימוש  בתוכן משכנה המעורר את  קהל היעד לבצע פעולה כלשהי , ועוד.
אנו בחברת wsd- בניית אתרים מעסיקים צוות מקצועי ומיומן שמתמחה בכתיבת תוכן שיווקי שיהיה מעניין ואטרקטיבי לקהל היעד ויחד עם זאת הוא יהיה מותאם למנועי החיפוש השונים ויצליח להשיג דירוג גבוה לאתר.

העקרונות החשובים לכתיבת תוכן שיווקי באינטרנט הם:

1.    עריכת מחקר שוק – לפני שאנו עומדים לכתוב תוכן שיווקי לאתר כלשהו  עלינו לבצע מחקר שוק שבמהלכו, נלמד מהו קהל היעד, ננתח מהם המאפיינים של קהל היעד, נבדוק כיצד כותבים אתרים מתחרים, ועוד.
2.    כדי לכתוב תוכן בנושא מסוים יש צורך ללמוד את הנושא ולהבין אותו לעומקו – לפני  שאנו עומדים לכתוב תוכן שיווקי לאתר כלשהו עלינו ללמוד את נושא האתר ולהכיר אותו לעומקו , ולכתוב לאתר תוכן אינפורמטיבי , מעניין ומסקרן שימשוך את הגולשים ולא  תוכן סתמי שהוא סתם שרבוט של כמה מלים שנועדו לסתום חור.
3.    שימוש במילות מפתח נכונות -  זהו אחד העקרונות החשובים בכתיבת תוכן שיווקי, משום ששימוש במילות מפתח נכונות הוא אחד הקריטריונים שעל פיהם בוחנים מנועי החיפוש את האתרים השונים ומדרגים אותם. אם נכתוב תוכן שיש בו שימוש במילות מפתח במינון הנכון ובמיקום הנכון , נוכל לזכות בהערכה רבה מצד מנועי החיפוש שיעריכו אותנו ויצנו לנו דירוג גבוה.
4.    כתיבה קצרה תמציתית  וקולעת – תוכן שיווקי לאתר צריך להיות תמציתי קולע  וקצר, היות וגולשים בוחנים כל אתר במשך כמה שניות ולא יותר עלינו להקפיד לכתוב תוכן שיצליח למשוך את תשומת ליבם של הגולשים תוך שניות ספורות, שאם לא כן הגולשים ינטשו את האתר במהירות.
5.    כתיבה נכונה – כמובן שתוכן שיווקי צריך להיות כתוב בעברית רהוטה ללא שגיאות דקדוקיות שונות וללא שגיאות כתיב ויחד עם זאת עליו להיות משכנע  ומעורר מוטיבציה אצל הגולשים. תוכן שנכתב  בידי  כותבים חובבניים  יזוהה מיד כתוכן לא אמין ולא רציני.

מה נשיג בעזרת כתיבת תוכן שיווקי

תוכן שיווקי נכון  ואיכותי יגרום להגדלת החשיפה של האתר , לשמירה על אמינות האתר,  ולשיווק יעיל ונכון של האתר בפני קהל הגולשים . בנוסף לכך תוכן שיווקי נכון יזכה להערכה רבה מצד מנועי החיפוש שיעניקו לאתר דירוג גבוה מול מתחריו.