החלפת קישורים

נושא החלפת הקישורים הינו נושא נרחב וגדול , במאמר הבא ניגע בנקודות החשובות והעיקריות בהחלפת קישורים ונציג את המטרה והיעוד בהחלפת קישורים.


קידום אתר הינו אחד מהשלבים העיקריים אשר מנהל אתר צריך לעבור כדי לגרום לאתר האינטרנט  שלו להיות מדורג במקומות הגבוהים במנועי החיפוש על מנת להוביל כמה שיותר גולשים אל אתר האינטרנט שלו דרך מנועי החיפוש.


אחד השלבים הבולטים בתהליך קידום אתרים באינטרנט הינו החלפת קישורים .
כאשר מדברים על החלפת קישורים השלב הראשון הוא למצוא אתרים בעלי תחום זהה לשלכם, בעלי אותם מילות מפתח כמו כן העדיפות היא לאתרים יותר וותיקים בעלי מיקומים גבוהים במנועי החיפוש.
לאחר שמצאנו את האתרים המתאימים לנו להחלפת קישורים עלינו לבדוק האם מדד ה PageRank שלהם גבוה והאם האתר הוא אתר איכותי שמתעדכן בצורה שותפת ועניינית לגולשים או שאולי הוא אתר שהוקם במחשבה תחילה למטרה אחת והיא החלפת קישורים .
אתרי החלפת קישורים פחות מומלצים מהסיבה שהתוכן שלהם לא מתעדכן בצורה שותפת ולכן אתרים מסוג אלו המיועדים למטרת החלפת קישורים בלבד יוציאו המון קישורים שיגרמו לערך הקישור לרדת ובעקבות זאת קישורים אלו יכולים להזיק לאתר האינטרנט שלכם.


 לאחר שביצענו את השלב השני בסינון האתרים והחלטנו אם איזה אתרים אנו מעוניינים לבצע את החלפת הקישורים , עלינו לפנות אליהם בהצעה אטרקטיבית שתגרום למנהל האתר להסכים ולהוציא לנו קישור מאתר האינטרנט שלו.
ככול שתצליחו להשיג יותר קישורים רלוונטיים אל אתר האינטרנט שלכם ככה ה "כוח" שלכם במנועי החיפוש יגדל ותתקדמו במנועי החיפוש , כמובן אסור לשכוח את כל שאר הפרמטרים של בנייה נכונה לפי תו התקן הבינלאומי W3C , התאמת מערכת ניהול התוכן לכל הדרישות של גוגל וחיבור האתר ל www.google.com/webmasters/tools  ועוד.


חברת WSD כחלק משירותי קידום האתרים שלה מבצעת החלפות קישורים באופן יומיומי עבור הלקוחות שלה , כמו כן חברת WSD בניית אתרים פיתחה מערכת מעקב המאפשרת לה לנהל בצורה מלאה כל פרויקט של לקוח ולראות את כמות הקישורים שהוחלפו עבור אותו לקוח ולבצע מעקב אחרי מנהלי האתרים כדי להבטיח שהם לא יורידו את הקישורים ללא הודעה מראש.