בניית אתר מכרזים יחודי

ישנם מוסדות רבים המציעים מכרזים, כגון מכרזי נדלן, מכרזים ממשלתיים ואפילו לאחרונה היה מכרז על המכונית של אחמדיניג'אד.
כיצד כל אלו מבצעים מכרזים באופן בטוח, אנונימי (אף אחד לא יודע מיהו האחר שמציע) ובכך להציג אך ורק את המכרז הגבוה ביותר על מנת שהמתחרים ידעו איזה סכום להציע מעל הסכום הנקוב.

 

אתר מכרזים הינו דבר אשר רבים העסקים שמייחלים לו, מכיוון שכל משתתף משלם סכום התחלתי ולכן גם אם מכרת במחיר נמוך במעט, כיסית את העלות על ידי תשלום ההשתתפות של שאר המשתתפים במכרז, ואף אולי בעזרת כך עברת את הסכום המינימלי שציפית לו.


אתרי מכרזים רבים יאפשרו "בנק הצעות" במידה ומדובר באתר מכרזים כללי, אשר עובד לפי קרדיטים, יוכל להציע "בנק קרדיטים" במחיר נמוך מהמחיר המקורי לכל קרדיט מאחר ובכך ידע כי בטוח שהקונה בר קנה ממנו את המכרזים שרצה, במקומות אחרים אפילו על בנק הקרדיטים יש מכרזים ובכך אתר המכרזים מרוויח גם מנישה זו.

מאחר וישנם הרבה אתרי מכרזים בארץ ובעולם, חשוב לשמור כי בניית אתר מכרזים, ועיצובו יתבצעו בצורה הייחודית ביותר, שאיננה דומה לאף אתר מכרזים אחר, מאחר וגולשים אוהבים עיצוב וממשק שלא חוזר על עצמו, במיוחד אלו המהמרים באופן שיטתי באתרי המכרזים, הם אינם רוצים "עוד אתר", אלא את "האתר" שבו הם יציעו הצעות על מכרזים במחירים נמוכים.

 

אתר מכרזים ייחודי

 

יבואנים ויצואנים, אנשי עסקים וסוחרים, הבינו את היתרונות הרבים באתרי מכרזים, על גבי האינטרנט גם סוחר שמוכר סחורות מיובאות בשוק וגם איש העסקים המוכר מוצרים מעט שונים בחנויות בקניון יכולים להיראות שווים ואף יכולות להתהפך היוצרות, הכל תלוי בכיצד האתר מעוצב, מאובטח, בנוי, הממשק הכללי, המחיר ההתחלתי למכרזים והסחורה המצויה בו.
ישראלים רבים מצאו כי אתרי המכרזים לבסוף מוכרים להם מוצרים במחירים זולים בהרבה ממה שימצאו בכל חנות אחרת, אינטרנטית או פיזית ולכן רבים מהם משתתפים, גם אם זה כרוך בהפסד של כסף ההשתתפות מדי פעם, תמיד יעדיפו לראות את המחיר הזול לבסוף ששילמו על המוצר במידה וזכו.

 

הקמת אתר מכרזים

 

בשונה מהקמת אתר אינטרנט רגיל, אתר מכרזים כולל מערכות מורכבות הכוללות בתחילה בנוסף אתר רגיל - מערכת סליקה, מערכת מכרזים, מערכת רשומים לאתר וניהול שוטף של מערכת הסליקה כנגד חברות כרטיסי האשראי וכנגד הלקוח.
לכן ההשקעה שתידרש לבניית אתר מכרזים הינה השקעה מעט גדולה יותר מהשקעה על אתר אינטרנט רגיל או אפילו מעל בניית אתר מכירות, אך ההשקעה בפרסום ובהבאת גולשים רבים אשר נרשמים לאתר לבסוף משתלמת, ובפרסום נכון תחזיר את השקעותיך מהר מאוד.

על כל בעל עסק לבחון האם יעמוד בתקציבים הראשוניים הנדרשים לניהול אתר המכרזים, וכמו כן לניהול הלוגיסטי שעומד מאחורי זה, מאחר ונכללים משלוחים רבים בגמר כל מכרז, בנוסף לכך, יש לשקול קשרים עסקיים עם עסקים שונים בתחומים שונים, על מנת שתוכלו להציע פריטים נוספים ולקבל אחוזים מכל מכירה שתתבצע על גבי האתר, באופן זה תתנהלו כמתווכים, ובנוסף לכך כמוכרים, ותהנו מנישה נוספת באתר שתספק לכם הכנסה.

 

כיצד האתר ירוויח לבסוף

אז שאלת הזהב היא - "אז החלטנו להקים אתר מכרזים, אך מהיכן ההכנסות יגיעו אם אנחנו מוכרים מוצרים בזול".

התשובה לכך היא מדמי ההשתתפות, במידה ואתרכם יצליח למנף סכום גדול של מתחרים במכרזים אתם תהנו מרווח גדול גם אם מכרתם את המוצר במחיר נמוך ממחיר השוק, לבסוף המשתתף שזוכה, יהיה מאושר ויחזור להשתתף במכרזים הבאים, כדי לזכות במוצרים במחירים נמוכים, המטרה היא לפרסם את האתר ככל שניתן, על מנת להכניס לתודעה של גולשי האינטרנט שהמונח המקביל למכרז, הוא שם האתר שלכם, ולמתג אותו בהתאם.

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -