בניית אתרי WEB 2.0

בניית אתרי WEB 2.0

בנית אתרים היא מושג המאחד תחתיו סוגים שונים של אתרים וסוגים שונים של תהליכי בניית אתרים.
היום  אנו נמצאים בעידן שבו יש לא מעט אתרים אשר אינם מעוניינים להשקיע זמן וכסף בהכנסת תוכן וכתיבת תוכן לאתר הם מעוניינים להיות מבוססים על תוכן גולשים בלבד. אתרים כאלו נקראים היום אתרי  WEB 2.0 , אלו בעצם אתרים שמהווים מעין במה שעטופה באמצעים טכנולוגיים שונים שמאפשרים לגולשים להיות השחקנים הראשיים.

אתרי WEB 2.0 הם אתרים שמתאפיינים בתעבורת גולשים גבוהה, בקהילה של גולשים מגובשת ופעילה, ובתחומי עניין משותפים. כך למשל כולנו מכירים את האתר  Youtubeשסביבו יש קהילה מגובשת ופעילה של גולשים המעוניינים להחדיר לאתר סוגים שונים של סרטוני וידאו. יש כאלו שעושים זאת למטרות שיווקיות ויש כאלו שעושים זאת כי הם פשוט אוהבים את זה ונהנים מזה. 

פרמטרים חשובים בבניית אתרי . WEB 2.0

בניית אתר WEB 2.0 , אינה דומה כמובן לבניה של אתר מכירות או אתר תדמית .
בתהליך של בנית אתר WEB 2.0 יש צורך להתייחס לכל הנושא של יישומי האינטרנט השונים שיהיו באתר העתיד לעלות לרשת, ויאפשרו לגולשים להעלות מידע מסוגים שונים , לשתף מידע ועוד. בנוסף לכך יש להתייחס לנושא של חווית הגלישה באתר, אם זהו אתר שמעוניין להתבסס על תוכן גולשים עליו ליצור עבור הגולשים חווית גלישה נעימה נוחה ומזמינה, שאם לא כן אזי אף גולש לא ירצה להיכנס לאתר , וכך האתר צפוי לכישלון.
עוד פרמטר חשוב שיש להתייחס אליו במהלך תהליך של בנית אתר WEB 2.0 הוא הפרמטר של שימושיות האתר, אתר שיהיה עם שימושיות גבוהה יהיה אתר שהגולשים ירצו לחזור אליו ולהכניס בו תכנים שוב ושוב, ואילו אתר שלא יהיה שימושי יהיה אתר שהגולשים ימנעו מלהיכנס אליו וכך הסיכוי שלו ליצירת תכני גולשים יהיה נמוך ביותר.

אנו בחברת WSD- בניית אתרים גאים להיות אחת החברות שיש לה ניסיון רב ועשיר בכל מה שקשור לבניית אתרי WEB 2.0, מאחורינו לא מעט פרויקטים של בניית אתרים המבוססים על תוכן גולשים, בין אם אלו אתרי פורומים ובין אם אלו אתרי שיתוף, או אתרי בלוגים, בכל האתרים הללו הקפדנו על בניית אתר שתהיה מתאימה לצרכי האתר ולמטרותיו , וכך הצלחנו להעלות בסופו של דבר אתר WEB 2.0, שימושי ונגיש שמאפשר לגולשים להכניס תוכן ולשתף תוכן בעזרת אמצעים אינטרנטיים שונים.