בניית אתרים לסמארטפונים

התפתחות הסמארטפונים והטאבלטים גרמו לאנשים להיות זמינים ברשת במשך רוב היום, מה שגרם להם להיכנס לאתרים שבעבר יכלו להיכנס רק ממחשבם הביתי.
זה גרם לשינוי בהרגלי הגלישה, באם אתה נותן ללקוח כרטיס ביקור היה בטוח שהוא ייכנס לאתר באותו הרגע לאתר הרשום בו ולא יחכה עד שיגיע לביתו, לכן חשוב לשמור על אופטימיזציה גם למסכים הקטנים יותר, של הסלולארי.

 

בישראל כיום יש מעל ל2 מיליון טלפונים חכמים כאשר המונח טלפון חכם מתייחס ל"סמארטפונים" בדוגמאת האייפון והגאלאקסי, אך לא רק אליהם, כל טלפון כיום כולל אופציה לגלישה בדפדפן הסלולארי ולכן חשוב שאתרך יותאם לכל מסך של טלפון, טאבלט, מסך מחשב ואף למסכי הטלוויזיה שהחלו להשתמש בקישוריות האינטרנט.

 

יתרונות השיווק בזמינות הגולשים

 

היתרון הברור בזמינות הגולשים במשך רוב היום היא אופציית הרווח שתוכל להפיק מכך, ניקח לדוגמה את "אפליקצית העסקים" אשר בעזרת הGPS של הסמארטפונים מראה פרטים על כל עסק שרשום בה שנמצא באיזור, רישום באותו מאגר מידע יכול רק להועיל במידה ואותו מחפש תר אחר מסעדה קרובה.

במידה ואתה מנהל מועדון תוכל לעדכן באמצעות RSS מתאים לגבי מסיבה שונה בכל יום שתגיע ישירות אל הטלפון של הקליינט שלך, פיתוח אפליקציות לסמארטפונים יגרום לך לשיווק מהיר, מבצע כנגד מתנת משקה ראשון חינם כנגד התקנת אפליקציה איננו דבר שיפגע לך רבות בעסקים אלא רק יוסיף כאשר אותו אדם יחזור אל המועדון שלך בימים שלאחר מכן.
תוכן נוסף שנכנס לשימוש הינו הברקודים, בו לקוח מסויים מציג בפני מוכר קוד מסויים שהשיג מהעיתון, או מכל מקו םאחר שהחלטת להציג את הברקוד בו, אשר מהווה הנחה של כ5%, בכך הצלחת לשווק את עצמך לקהל אשר לא בטוח שהיה שם לב לאותה מודעה, אם לא הברקוד שהצגת שם.

 

העתיד כבר כאן

 

מנהלת השיווק של גוגל ישראל טוענת כי "ב-2012 מספר הגולשים באינטרנט הסלולרי יהיה גדול יותר מהגולשים מהמחשב האישי. מאז 2007, חלה עלייה של 4,500% בחיפוש במובייל בישראל, ואנחנו לא צופים שום ירידה בתקופה הקרובה. העלייה הזו כוללת גם חיפושים שנוגעים לעסקים קטנים. לא להיות נוכח במובייל זה כמו לסגור את החנות כל יום חמישי".
טענה זו בהחלט מתבססת עם העובדה כי יותר ויותר אנשים מחפשים אונליין בעת היותם מחוץ לבית, לגבי עסק שהם צריכים שירות ממנו, סביר להניח כי במידה ועסקך איננו מפורסם בצורה מתאימה באפליקציות הנכונות תפסיד לקוחות רבים אשר כן משתמשים בשירותים המוכרים ביותר.

 

אתרך על גבי הטלפון הסלולארי

 

בעולם מושלם, היה קיים דפדפן אחד אשר כל האתרים היו מותאמים אליו בצורה מושלמת, אך לא כך העניין, כאשר ישנם מעל ל10 דפדפנים שונים רק במחשב הבייתי ועוד כ4 בטלפונים הניידים, אתרך ברוב המקרים באם איננו הותאם מראש יראה טוב רק על חלק קטן מאותם דפדפנים, וזה רק במחשב הביתי, במידה ואתרך לא הותאם כלל לטלפון סלולארי או לכל מסך ברזולוציה שונה, הוא יראה גדול מדי לאותם מסכים.
לכן חשוב להתאים את האתר גם אליהם, קחו לרגע את הטלפון הנייד שלכם, שימו אותו על מרקע המסך שלכם וראו כיצד המסך יכסה אולי רק אות ממסך המחשב שלכם, לכן חשוב להתאים את אתרכם לגולשים מהטלפונים הניידים על מנת שהגולשים יוכלו לקרוא מה כתוב באתרך גם מהמסך הקטן.

לאחר התאמה של אתרכם הציגו באתר כי האתר כעת מותאם לטלפונים הניידים על מנת שגולשיכם יוכלו לדעת כי הם יכולים להתעדכן מכל מקום ובכל זמן, במידה ורק עכשיו אתה בונה את האתר לעסקך, וודא כי מבוצעת בניית אתרים אשר מותאמת גם למסכים הקטנים.

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -