בניית אתרים דינאמיים

עולם האינטרנט הוא עולם שמתפתח במהירות מסחררת , כל הזמן מתפתחות טכנולוגיות חדשות שמאפשרות לנו ליהנות מאתרי אינטרנט טובים יותר ואפקטיביים יותר.
אם בעבר יכולנו ליהנות רק מאתרי אינטרנט סטטיים שניתן היה לשנות אותם ולעדכן אותם רק ע"י מתכנתים , הרי שבמשך השנים עם התפתחות המסחר האלקטרוני התפתחה לה גם טכנולוגיה חדשה  ה WEB 2 שמאפשרת לנו ליהנות היום מאתרי אינטרנט דינאמיים שניתן לעדכן אותם באמצעות מערכת מתוחכמת  לניהול תוכן. אתר אינטרנט דינאמי יכול להתעדכן הן ע"י מנהל האתר והן ע"י הגולשים המבקרים באתר והן בצורה אוטומטית ע"י מערכות RSS .

אתרי אינטרנט דינאמיים הם אתרי העתיד , אתרים שמתעדכנים בצורה שותפת ויומיומית ומאפשרת לגולשים לקבל מידע עדכני וחדשני במהירות גבוהה , התהליך של בניית אתרים דינאמיים הוא לרוב מורכב תהליך המצריך התייחסות אישית לאפיון האתר ולמערכות שצריך לנהל וכיצד צריך לנהל אותם , האם מדובר בפשוט הוספת כתבה של כותרת וטקסט או לחילופין כתבה יותר מתקדמת המאפשרת הוספת גלריית תמונות ווידאו.

 

מאפיינים של אתרי אינטרנט דינאמיים


•    ידידותי למשתמש –  כל מי שעוסק בתחום של בניית אתרים דינאמיים צריך להציב לעצמו את היעד של בניית אתר  ידידותי למשתמש, ככל שהאתר ידידותי יותר כך יהיה קל יותר לשנות תכנים באתר ולעדכן אותו.
•    מתבסס על בסיס נתונים –אתרים דינאמיים בניגוד לאתרים סטטיים אינם מתבססים על דפי HTML אלא על בסיס נתונים רחב שהוא המקור לתכנים של האתר, שנויים בבסיס הנתונים הם אלו שגורמים לשנויים בתכנים של האתר .
•    עיצוב משתנה – אתר אינטרנט דינאמי כולל בתוכו אלמנט של עיצוב משתנה , מה שבעצם מאפשר את הוספת הקטגוריות , התוכן , הגלריות והתכנים השונים לאתר מבלי לדרוש את הפעולה מחברת בניית האתרים , העיצוב בנוי במבנה המאפשר לו לגדול בצורה אוטומאטית לגובה או לרוחב מבלי לפגוע באתר .

 

היתרונות של אתר דינאמי


•    ניתן לשנות את התוכן בצורה קלה וידידותית - אתר דינאמי הוא אתר שניתן לשנות אותו, ולעדכן אותו בקלות. גם בעל האתר וגם הגולשים באתר שותפים לתהליך של עדכון האתר והוספת תכנים חדשים לאתר, אתר כזה יהיה מעניין יותר ומסקרן יותר עבור קהל הגולשים, וימשוך קהל גולשים רב.
•    אתר חסכוני שעלות ההחזקה שלו נמוכה יותר – אתר דינאמי הוא חסכוני יותר משום שבעל האתר לא זקוק יותר לאנשי מקצוע כמו מתכנתים ומעצבים גרפיים כדי לבצע שנויים באתר. הוא יכול לבצע שנויים באתר בקלות באמצעות מערכת ניהול התוכן הקיימת באתר.
•    אתר שניתן לקדם אותו בקלות- אתר דינאמי שניתן לשנות בו תכנים בקלות וללא עלות כספית גבוהה הוא אתר שניתן לקדם אותו קידום אורגני אפקטיבי באינטרנט, אתר דינאמי מאפשר לנו לכתוב באתר תכנים שיהיו מותאמים לקריטריונים השונים של מנועי החיפוש ויאפשרו את קידום האתר בתוצאות מנועי החיפוש.