חשיבות הבנייה בהתאם לארגון התקינה W3C

ארגון ה – W3C ( World Wide Web Consortium ) הינו ארגון תקינה בינלאומי היוצר סטנדרטים לרשת האינטרנט. משימתו להוביל את הרשת למלוא הפוטנציאל שלה על ידי פיתוח אמצעים טכנולוגיים והגדרת פרוטוקולים והנחיות.


הקפדה על יישום תקני האינטרנט באופן זהה בכל אתר ברשת האינטרנט, נועדה לסייע במתן "שפה משותפת" ולהציג חווית גלישה זהה על פניי כל דפדפן תקני והתקן ( מחשב יד, נייד, מחשב נייח וכד' ). החזון של ארגון ה – W3C מתבטא ביצירת כפר גלובלי בו כולם דוברים אותה "שפה", יישום החזון מאפשר נגישות אוניברסאלית בין כל הגולשים למכלול האתרים, ומעודד נגישות לבעליי מוגבלויות להם דפדפנים המפענחים אתרים תקניים בלבד.

 

מדוע חשוב לבנות אתרי אינטרנט תקניים ?


•    תאימות לעתיד –  רשת האינטרנט מתחדשת ומשתנה כל הזמן, הדפדפנים השונים משתנים ללא הרף, אך כאשר נכתבות ספציפיקציות של W3C הן עוברות בדיקה מוקדמת לנגישות, כמו כן תהליך הפיתוח גלוי ומוסכם על כלל התעשייה. W3C מסתמכים על החלקים התקניים הקיימים בכל הדפדפנים ומבצעים בחינה מדוקדקת לבדיקת ההבדלים בין הגרסאות השונות. זאת על מנת להבטיח הן נגישות לציבור רחב יותר של אנשים המשתמשים במגוון תוכנות וחומרות והן תאימות לעתיד.


•    חסכון בעלויות פיתוח ובניית אתר - היום כבר אין צורך לתכנת אתר מספר פעמים, בניית אתר תקני מונעת כתיבה שונה ונוספת עבור סוגי דפדפנים. בעלות פיתוח של אתר תקני בודד, אנחנו מקבלים אתר התואם לכל דפדפן תקני על כל מערכת הפעלה. בנוסף, קוד תקני נוטה להיות מעצם טבעו נקי, מסודר  וקל לתחזוק.


•    נגישות והרחבת קהל היעד - W3C מגדיר את הרשת " כעולם של רשת נגישה למידע " המידע נגיש אל הגולש באמצעות המחשב, הטלפון והטלוויזיה. כיום תועלתו לחברה מתבטאת ביצירת צורות חדשות של תקשורת בין אנשים והזדמנויות מגוונות לחלוק ידע ומידע. אחת המטרות העיקריות של ארגון ה – W3C – היא בהפיכת מכלול האלמנטים המרכיבים את האינפורמציה במדיה הדיגיטאלית לנגישה, ללא תלות בסוג חומרה, תוכנה או תשתית.


WSD בניית אתרים מבינה היטב את החשיבות והיתרונות בבניית אתר תקני, האתרים שאנחנו בונים עומדים בסטנדרטים של ארגון התקינה הבינלאומי W3C. הם נבנים בצורה מדויקת, קפדנית, אופטימאלית ונגישה למנועי החיפוש. WSD מתעדכנת ואף עוקבת באופן שוטף אחר פרסום ההנחיות והתקנים של ארגון ה – W3C ומתמחה בפיתוח אתרי אינטרנט תקניים, נגישים לבעליי מוגבלויות ומותאמים לכל הדפדפנים ומערכות ההפעלה. פיתוח אתרי אינטרנט המשלבים תכנות ועיצוב ברמה גבוהה, בעליי מערכת ניהול תוכן מתקדמת העומדת בתקן W3C וכוללת ממשק לניהול עצמאי באופן ידידותי ופשוט להפעלה.


היבטים ומרכיבים שונים באתר מוכרחים להילקח בחשבון, זאת למרות שנוכחותם אינה מורגשת: מיתוג החברה/מוצר, קוד יציב, ממשק ידידותי למשתמש (GUI) ועמידה בתקני ה – W3C. אנו מתאפיינים בחשיבה מחוץ לקופסא, ומאמינים כי בניית אתר אינטרנט משקפת את אופי התהליך.


WSD בניית אתרים שמה דגש מיוחד על השירות ללקוח, ניסיוננו מלמד כי כאשר הקמת אתר הינו תהליך משותף לנו וללקוח, התוצאה מתגלמת בדמות התהליך: דינאמית חייכנית ויציבה. 
 

בניית אתרים