בניית אתרים בקוד פתוח

אנו בחברת WSD – בניית אתרים  מציעים ללקוחותינו מגוון רחב של פתרונות אינטרנט ואחת ההתמחויות שלנו היא התחום של בניית אתרים בקוד פתוח, אנו מאמינים ביתרונות הרבים שיש לשפות הקוד פתוח, אשר מקלות על קהילת המפתחים את תהליך הפיתוח, ומקלות גם על הלקוחות המעוניינים לקבל אתר אינטרנט חופשי ואיכותי בעלות נמוכה.


הרעיון של בנית אתר בקוד פתוח היא ההפך מהרעיון שהיה קיים עד לפני מספר שנים לפיו כל אתר אינטרנט היה נבנה בקוד מקור, שהיה חסוי והיה בבעלותן של חברות התוכנה ולא של בעל האתר. היום כאמור המצב הוא הפוך והאתרים השונים נבנים באמצעות שפת קוד פתוח כמו PHP שהיא שפת קוד חינמית ושיתופית שכל המודולים שלה והתוספות שלה הם שיתופיים וחינמיים ברשת, זאת להבדיל משפת צד השרת ASP  של מיקרוסופט שדורשת ממפתח האתר להוריד תוכנות שעולות כסף רב והקוד שלה נחשב לקוד פחות פופולארי ונפוץ. 


בנוסף לכך חשוב לציין ששפות הקוד הפתוח PHP שבה אנו מרבים להשתמש היא שפת קוד פתוח שיש לאחסן אותה על שרת לינוקס שנחשב לשרת אמין יציב ומאובטח , זאת בניגוד לשפות קוד מקור ASP שיש לאחסן אותן על שרת WINDOWS.


יתרון נוסף של שפת קוד פתוח הוא העובדה שהיא עוברת אבולוציה מתמשכת ומשתדרגת כל הזמן שפת קוד פתוח היא מוצר שמשתפר כל הזמן ומשתנה כל הזמן ולכן כדאי להשתמש בו, במושגים המקצועיים נקראת שפת הקוד הפתוח "שפת הצד שרת"  והוא מוצר שאינו קופא על שמריו אלא מוצר דינאמי ומתפתח. אתר שבנוי בשפת קוד פתוח הוא אתר שניתן לשנות אותו כל הזמן בקלות ובמהירות זאת בניגוד לאתרים שבנויים על "טמפלייטים\תבניות מוכנות" שלא ניתן לשנות אותם או לשדרג אותם.


שפות הקוד פתוח כולן מתבססות על עקרון החופש והן הופכות את עולם האינטרנט לעולם שפתוח בפני קהל רחב ולא רק בפני אלו שיש להם כסף לשלם לבעלי תוכנת קוד מקור. העובדה שאין לאף אחד בעלות על שפות הקוד הפתוח  הופכת אותן ליעילות יותר.
כאמור גם אנו בחברת WSD- בניית אתרים עלינו על הגל של בניית אתרים בקוד פתוח, ואנו מציעים ללקוחותינו שירות מקצועי של בניית אתרים בקוד פתוח, גם אנו  מאמינים ביתרונות הרבים שיש לשפות הקוד הפתוח, ולכן אנו תומכים בקידום השימוש בקוד הפתוח בישראל. כל חברת בניית אתרים שמעוניינת בטובת הלקוח שלה תעדיף היום להשתמש בשפות  קוד פתוח מאשר בתוכנות קוד סגורות. אז אם אתם רוצים לשמוע עוד על שפות הקוד הפתוח, על יתרונותיהם ושימושיהם השונים,  הרי שאתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.