בלוג כאמצעי שיווקי באינטרנט

בתחילת דרכו הוגדר הבלוג כיומן רשת תמים שבו כל אחד יוכל לכתוב את הגיגי לבו אך מהר מאוד הבלוג התפתח וייעודיו התרחבו והיום הוא מהווה אמצעי שיווקי נפוץ וסטנדרטי. לעתים נוכל  למצוא בלוג אישי שנועד לשווק ולפרסם דמות סלב כלשהי באינטרנט או להעניק שירותי לובינג לאישיות פוליטית כלשהי, לעתים נוכל למצוא בלוג עסקי שנועד למתג עסק כלשהו או מוצר כלשהו , להחדיר אותו לקהל היעד ולהעניק לו חשיפה מקסימלית. יש גם בלוגים מקצועיים שנועדו להפיץ מידע בתחום מקצועי ספציפי,  בלוג כזה מתנהל ע"י אדם או חברה שמעונינים לפרסם ולהעניק שירותי יחצנות לאותו תחום מקצועי שבו הם מתמחים.


בלוג יכול לשמש היום אמצעי שיווקי מצוין לשם שיווק אינטרנטי זול וחכם, או לשם מתן שירותי יח"צ לאישיות, לרעיון או למוצר כלשהו. ואכן יש היום שימוש רב בבלוגים לשם השגת מטרות אלו .


היתרונות של בלוג שיווקי הם :
•    צורת תקשורת חדשה המאפשרת לכל אדם או לכל ארגון לנהל דיאלוג תקשורתי ישיר ושקוף עם קהל היעד שלו . 
•    בלוג שיווקי מעניק לקהל היעד תחושת שקיפות ואמינות של החברה/האדם או הארגון שאותו הוא מייצג.
•    בלוג מתפשט בצורה מהירה ומאפשר לנו לשווק אנשים/חברות ומוצרים בצורה מהירה וקלה בעלויות נמוכות מאוד.
•    בלוג מעניק לקהילה תחושה של שיתופיות , הקהל מרגיש שהוא מקבל זכות הצצה למה שנעשה בחדרי חדרים.
•    בלוג יכול לבצע שירות של קידום אתרים – בין אם זה בעזרת כתיבה מכוונת של  בעל הבלוג ובין אם זה בעזרת  תגובות שנכתבות לבלוג ובהם אנשים מציינים מוצר כלשהו שהם רכשו והיו  מרוצים ממנו.


היות ולבלוג יש מטרה מסוימת,  הכתיבה שלו אינה יכולה להיות סתמית היא צריכה להיות כתיבה חכמה המתוכננת מראש , אז כיצד מתנהלת כתיבה של בלוגים ?


כתיבה של בלוגים יש לה חוקים משלה , יש כאלו שכותבים בלוגים בעצמם ויש כאלו שמעבירים את כתיבת הבלוגים לידי חברות המספקות שירותי תוכן באינטרנט.  התהליך של כתיבת בלוגים דורש קודם כל ביצוע תחקור ותשאול האדם או החברה או המוצר שאותו רוצים לקדם וליחצן באמצעות הבלוג, לאחר מכן יש להחליט היכן ייפתח הבלוג האם הבלוג יהיה אתר עצמאי או אתר שפועל על שם המתחם של הארגון שאותו הוא מקדם , או אולי בלוג בתוך אתר המיועד לכתיבת בלוגים. לאחר מכן יש להחליט על אותן מילות מפתח שיהיו בתוך הבלוג וימשכו את קהל היעד המתעניין בהם.


כתיבה של בלוגים  שיווקים הפכה להיות עם השנים עוד אחד מהשירותים שניתן לקבל היום ע"י חברות האינטרנט השונות המספקות פתרונות אינטרנט שונים ללקוחותיהם. גם אנו בחברת wsd-בניית אתרים הוספנו את התחום של כתיבת בלוגים מקצועית למעטפת השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו , אנו מעסיקים צוות מקצועי ומיומן שיש לו את כל הכישורים והכלים לכתיבה מקצועית וחכמה של בלוגים  שיווקים  שיכולים להשיג לא מעט מטרות שיווקיות במעט עלויות.