בחירת שם מתחם בעברית IDN


IDN (International Domain Names)
  -פרושו  שמות מתחם בינלאומיים המאפשרים למנהלי אתרים במדינות שונות לרכוש את שם המתחם בשפת האם שלהם , במקרה שלנו מדובר בעברית .


IDN – מספק שירות בשפה העברית ולכן ניתן לרכוש שמות מתחם בשפה העברית לדוגמא :  בניית-אתרים-באינטרנט.com
למראית עין שם מתחם בעברית נראה נחמד ידידותי ויעיל למרות היעילות והידידותיות של שם המתחם בעברית יש לו חסרונות ויתרונות , החסרונות של שם המתחם בעברית מתחילים במבנה של שם המתחם המבוסס על הצפנה של אותיות העברית למספרים ואותיות באנגלית.


בעקבות זאת קיימים היום המון דפדפנים שלא מספקים תמיכה בשמות מתחם בעברית ובניסיון שלכם לגלוש אל כתובת כגון : בניית-אתרים-באינטרנט.com תוביל אל עמוד של שגיאה , מה שיכול לגרום ללקוח לחשוב שאתר האינטרנט לא קיים או לא עובד , סיטואציה המובילה להפסד של גולשים ולקוחות . במידה ותנסו לגלוש בדפדפנים חדשים ומתקדמים כגון FireFox  או IE8  תוכלו בקלות להיכנס לכל אתר אינטרנט ששם המתחם שלו בעברית.


חסרון נוסף לשם המתחם בעברית הוא כאשר גולש בעל תוכנת דפדפן מיושנת שלא תאפשר לו גישה אל אתר האינטרנט בעל שם המתחם בעברית יהיה עליכם להעביר לו את הכתובת המקורית שבמקרים רבים כתובות אלו  יהיו ארוכות ומסורבלות , לצורך העניין נשתמש בשם המתחם שנרכש בעברית בשם :


 בניית-אתרים-באינטרנט.com
כאשר הכתובת המלאה שלו היא :
 http://xn-----vldbbd4cacacd2cwbkb1ki0ac.com .
להקריא בטלפון כתובת של אתר אינטרנט כזאת לא תהיה משימה קלה .
כמו שנאמר לעי'ל קיימים גם יתרונות  לשם מתחם בעברית.

כיום ממחקרי קידום אתרים , ניתן להתרשם שקידום אתרי אינטרנט בעלי שם מתחם בעברית הוא הקידום המהיר ביותר והאטרקטיבי ביותר מכיוון שגוגל יודע לקרוא את כתובת ה IDN ויודע לזהות את שם האתר המכיל בתוכו את מילת המפתח שאותה הוא מעוניין לקדם , ובכך מעודדת את התקדמותו במנועי החיפוש .


יתרון נוסף לשם המתחם בעברית הוא שהרבה יותר קל להפנות גולש אל כתובת קצרה ועניינית בעברית מאשר רכישת כתובת ארוכה ולא תמיד הכי מתאימה לאתר האינטרנט שלכם באנגלית.


לפני רכישת שם המתחם אנו ממליצים לכם להתייעץ עם המומחים שלנו ולהציג בפניהם את יעדכם וציפייתכם מאתר האינטרנט ובעזרת מידע זה הצוות המקצועי של חברת  WSD  בניית אתרים יעזור לכם לבחור את שם המתחם המתאים ביותר לאתר האינטרנט שלכם , בהצלחה!