בחירת שם מתחם

אחד השלבים הראשונים במהלך בניית אתר אינטרנט הוא בחירת שם מתחם .

כיום יש חשיבות רבה לבחירת שם המתחם לאתר האינטרנט שברשותכם, תחילה ניתן למצוא כמה סיומות של שמות מתחם פופלארים במיוחד ברשת האינטרנט העולמית והישראלית, כמו com , net, org , co.il למרות שלכל אחד מהסיומות של שמות המתחם יש כביכול פירוש משלו [ לדוגמא סיומת org מתאימה לארגונים ] , באופן מעשי בעלי אתרים רבים לא מייחסים לכך חשיבות רבה, אלא בוחרים את שם המתחם לפי האופן שבו הוא "מתחבר" לשם האתר או שם המתחם.


לפני שאנו בוחרים את שם המתחם [ Domain], נבדוק האם שם המתחם שהוא גם שם האתר שלנו פנוי, לדוגמא : במידה ושם האתר הוא Website נריץ בדיקה עבור שמות מתחם כמו Website.com , Website.co.il .


ישנה חשיבות עליונה ששם האתר שלנו יופיע בשם המתחם מכמה סיבות, תחילה למבקרים שירצו לחזור לאתר יהיה הרבה יותר קל לזכור שם שהוא גם שם האתר, שנית, במידה וגולשים יכתבו את שם האתר במנועי החיפוש האתר שלנו יהיה בדרך כלל מדורג ראשון ובנוסף לכך, אנו לא מסתכנים בכך שלקוחות שלנו יתבלבלו ויכנסו לאתר אחר , לדוגמא נחזור למצב בו שם האתר שלנו הוא Website, אך במקרה ספציפי זה שם המתחם שלנו

הוא buyingcars.com,  גולשים רבים יזכרו את שם האתר Website ובאופן אינטואיטיבי יכנסו תחילה לאתר Website.com ולא יגיעו למבוקשם.


במידה ושם המתחם שהוא גם שם האתר שלך תפוס, הכן רשימה אסוציאטיבית של מילים, חשוב שברשימה יופיעו מילים המכילות את שם האתר כמו    myWebsite , YourWebsite  וכו'... או מילים שמתארות את מטרת האתר כמו  rentcar , buycar . בזמן הכנת הרשימה, נסה להימנע מהכנסת מילים המכילות את המילים או התווים  2,4,u,fur,four,for,to,two וכדומה , מילים אלו יגרמו לבלבול רב אצל הגולשים ואיבוד לקוחות פוטנציאלים.

בנוסף לכך , לאורך שם המתחם יש חשיבות רבה, רוב האנשים בעולם הם לא בעלי יכולת זיכרון פנומנאלית ויהיה להם הרבה יותר קל לזכור שם מתחם המכיל מספר מועט של תווים מאשר שם מתחם ארוך ומיגע, לשם כך נסה לבחור מילים או צירוף מילים המכיל לכל היותר 10 תווים.


כעת, סדר את שמות המתחם לפי סדר החשיבות שלהן, כאשר המילה החשובה ביותר כמובן בראש הרשימה, לאחר שביצעת זאת , הרץ חיפוש של זמינות שמות המתחם ובחר את שם המתחם שמתאים לך, וזכור, שם המתחם שברשותך הוא דלת הכניסה למבקרים, עשיית רושם ראשוני חיובי היא מטרה נעלה.

חשוב לזכור במהלך בניית אתרים באינטרנט עדיף לרכוש את שם המתחם לפני עיצוב האתר ובניית המערכת כדי לא להגיעה למצב ששם המתחם תפוס .
 

מאמרים נוספים: