עצות לבחירת שם מתחם

בתחילת דרכו של כל אתר מוצלח יבחר בנוסף גם הדומיין שלבסוף יהווה את המותג לאתר, במידה ומדובר באתר עסקי הדומיין יהיה כשם העסק אך איך לבחור דומיין כאשר הדומיין הוא זה שימתג אותך כעסק.

החלטה חשובה שדרוש לה זמן ומעט מחקר לבדיקת יעילותה היא בחירת הדומיין וברגע שהחלטתם על דומיין לקנות אותו במהירות כדי שמישהו אחר לא יתפוס לכם אותו.

 

שיקולים שצריך להתחשב בהם הוא קודם כל היכולת של אנשים לזכור את שם הדומיין ללא צורך במנועי חיפוש שיתישו אותם אחר החיפוש, לרוב דומיין בעל 3-4 אותיות או דומיין שכולל אך ורק את שם העסק שעומד מאחוריו באמת יתפוס, כל דומיין שכולל מילים מסובכות או עברית-אנגלית (לדוגמא atraktzia-אטרקציה) יהיה דומיין שקשה לזכור את אותיותיו ותאבדו הרבה גולשים שחיפשו אתכם עקב כך.

 

שם קליט

 

נתחיל בהבהרה שאף עסק רציני או "מותג לעתיד" לא ייקח אחסון דומיין בחינם וקיצור כתובות מכל סוג שהוא, כל עסק שישב על דומיין חינמי מראש מראה על חוסר מקצועיות ועל אתר שאיננו בהכרח האתר הרשמי של העסק אלא אולי מתחזה שלו, דומיין קנוי גם יכול לשמש מתחזים אמנם אין הרבה מתחזים שיקנו דומיין חדש כאשר האתר הרשמי כבר קיים הרבה זמן כי אנשים לא יכירו בו כאמיתי.

נניח לרגע בצד את החשיבות של שם הדומיין מבחינת הגולש וגלישה ישירה אל שם המתחם ונתייחס לקידום אתרים, גוגל לעולם לא יתיחס לדומיין חינמי (tk, co.nr, cjb.net) באותו אופן שהוא מתייחס לדומיין COM/CO.IL מהסיבה הפשוטה, קשה לקדם בין כה וכה דומיינים חינמיים מאחר והם קודם מגיעים לאתר של החברה שסיפקה את הדומיין ורק לאחר מכן בהפניה ישירה אל האתר שלנו, ולכן קידום אתרים כמעט ולא יבוצע על דומיין חינמי.

גם אם אין לכם תכנון לבנות אתר בעתיד הקרוב ויש בידיכם עסק אל תהססו וקנו את שם המתחם הישראלי (ואם ניתן אז גם העולמי - COM) על מנת שברגע שתחליטו לבנות אתר הדומיין יהיה כבר בעל וותק מסוים שיעזור גם לקידום האתר וגם לעובדה שהדומיין לא נקנה בזמן זה על ידי מישהו אחר.

 

החלטתם לקנות את הדומיין ולבנות אתר במועד מאוחר יותר?
עכשיו עליכם לוודא שאתם מחדשים את האתר בתום תקופת הקנייה (שנה\שנתיים) מאחר ורוב החברות ימכרו את הדומיין ברגע שיפוג לכם תוקפו למציע הגבוה ביותר (תתפלאו אבל שם הדומיין מתייקר עם הזמן מאחר וישנו מחסור בדומיינים אטרקטיביים), ולכן חשוב ביותר לשמור על שם הדומיין שלכם גם אם בתום תקופה של שנתיים החלטתם שלא לבנות אתר עדיין, רק על מנת שהפוטנציאל ישמר.

 

באיזו סיומת עליי לבחור

 

במידה ואתרכם פונה אך ורק לשוק הישראלי אין צורך בקניית הדומיין העולמי .com ודומיין ישראלי יספיק ברוב המקרים לאתר שאת מתכננים לבנות, במידה ומדובר באתר עסקי בחרו בסיומת co.il, במידה ומדובר בארגון ללא מטרות רווח בחרו בסיומת org.il, למרות שאף אחד לא יבטל לכם את הקנייה במידה ובחרתם בדומיין האחר.
בחרתם את הסיומת וכעת הגיע הזמן לבחור את שם הדומיין, במידה ושם העסק שלכם תפוס תמיד תוכלו להשתמש בתוספת של מילה מסוימת שמגדירה את העסק שלכם ועם הזמן מבחינת מנועי החיפוש המותג האמיתי הוא זה שיתפוס את המקום הראשון ולא השני לו, נכון שזה מעט פוגע בגלישה הישירה לאתרכם אך אין בידכם לשנות את המצב אלא לחכות עד שהדומין יפוג תוקפו וקנייתו במהרה.

 

מחירים

 

המחירים של הדומיינים ירדו פלאים בשנים האחרונות, דומיין co.il עולה כ100 שקל לשנה ועם הנחה לשנה השנייה, ודומיין .com ניתן לקנייה במחירים של 50 שקל לשנה ואף פחות מכך, אמנם כל חברה מסתמכת על מספר גורמים נוספים שמשפיעים על מחיר הדומיין ולכן ניתן למצוא מחירים שונים מעת לעת וגם הנחות.

 

WSD בניית אתרים תלווה אתכם בתהליך בחירת שם הדומיין ובקנייתו, צרו קשר עוד היום לקניית הדומיין הבא שלכם.

שם מלא:
אימייל:
טלפון: -