הקמת אתר אינטרנט - אתר מכירות

יש בידינו עיצוב, אחסון, דומיין, מה נשאר? מערכת ניהול תוכן; מכיוון שעסקינן במערכת אשר צריכה להוסיף, לערוך, למחוק, ובמילה אחת, לנהל, יש לנו צורך במערכת אשר נקראת בשפה מקצועית "מערכת ניהול תוכן".
כיצד נבנה את מערכת ניהול התוכן? דבר זה יכול להתבצע רק במידה ואנו יודעים תכנות, PHP/ASP.NET, במידה ואיננו יודעים שפות תכנות אלו, לא נוכל לבנות מערכת שנוכל לשלוט עליה על גבי האינטרנט, אלא נצטרך לבצע עבודה ידנית של HTML בלבד, וזה כולל עדכון אינטנסיבי אשר אולי יעבוד לנו ביום הראשון, אך לאחר מכן נתייאש ונצטער שלא שילמנו מעט בשביל לחסוך בכאב ראש, מה גם שדבר זה דורש ידע מקדים ב HTML, שסביר להניח שברמה הגבוהה הנדרשת, אינכם מוכרים לה.
בניית אתר מכירות איננה דבר אשר יש לקחת בקלות ראש, יש לבחור בחברה המתאימה לכך, אשר תבנה את האתר כחנות לכל דבר, חנות אשר תוכל למכור מוצרים בצורה שהלקוחות יהנו ממנה וירצו לחזור אליה לקניית המוצר הבא.
אז אילו אופציות עומדות בפנינו?
•    תכנות באופן עצמאי – כפי שהוסבר למעלה ^.
•    שכירת מתכנת - דבר שניתן לעשות, אך שוב במידה ואין לכם נסיון בניהול פרויקטים ועבוד מול מתכנת לרוב לא תצליחו לבצע את התהליך בצורה טובה.
•    לברר אם החברה שעיצבה לנו את האתר, תדע גם לתכנת לנו אותו, דבר זה יקל ביותר על צורת בניית האתר, מאחר והיא בנתה את כולו.
 

מערכת ניהול תוכן


עומד בפנינו שלב קשה, מציאת מערכת ניהול תוכן אשר נדע להשתמש בה, והיא תהיה יעילה ב100% לכל צרכינו באתר, כיצד נמצא מערכת אשר עונה על דרישותינו, מבלי לשלם יותר מדי כסף? זה תלוי לאן ניגש:
 

קניית מערכת ניהול

ניתן לקנות מערכת ניהול תוכן מאתרים שונים באינטרנט, אך במידה ובחרנו בכך, עדיין יידרש ידע בסיסי באופטימיזציה לקוד האתר שכבר יש בידינו.
 

שכירת מתכנת

ישנם הרבה אתרים אשר מציעים פרילאנסרים שיישמחו לקחת כל עבודה אשר תיתקל בדרכם, xplace.co.il היא דוגמה מצויינת, אך יש לוודא כי המתכנת ידע לעמוד בדרישותיכם, והעבודה עימו תהיה מהנה, כמו כן יש לוודא כי הוא יודע לעבוד עם האתר הקיים כרגע, ועם הקוד הכתוב בו.

על אף הנזכר לעיל, הדרך הטובה ביותר היא למצוא חברה, או בנאדם פרטי, אשר יוכל לבנות את האתר מההתחלה ועד סופו, ישנן הרבה חברות לפתרונות אינטרנט היודעות לעשות את כל זה, תהליך אשר נקרא בניית אתרים בפשטות, אך כולל את העיצוב, את מערכת הניהול, ובעצם לקיחת אחריות על הפרוייקט כולו.
בכך תוכלו לחסוך עלויות תשלום לאנשים שונים, ותוכלו לברר עם מנהל הפרוייקט לגבי כל שלב בהתקדמות האתר, וקבלת דיווח ללא כל בעיות, ואתם יודעים כי האתר נבנה על ידי אנשים אשר מתחייבים לאופטימיזציה מלאה של הקוד בין אם במערכת הניהול, בהצגת התוכן, ובעיצובו.
 

כיצד אתר המכירות עתיד להיראות


קודם כל נשאל שאלה חשובה, האם אנו מעוניינים שהלקוח המעוניין במוצר אותו אנו מוכרים, יאופשר לקנותו דרך האתר עצמו, או שאנו מחפשים כי הוא ייצור עמנו קשר ואנו ננהל את המכירה טלפונית, במידה ואנו מעוניינים במכירה כמו כן דרך האתר, נצטרך להשתמש במערכת סליקה אלקטרונית, אשר תתמודד עם חברות כרטיסי האשראי, על כך במאמר הבא.
על אתר המכירות להציג את המוצרים במעין קטלוג אינטרנטי, אמנם זהו איננו אתר קטלוג לכל דבר, אלא מקום להציג את המוצרים כדי שייקנו אותם, בכל עמוד יהיה פירוט על המוצר, ובעמוד הראשי מידע על החברה.
חשוב ביותר לאפיין את האתר לפי נקודות, על מנת שהמתכנת ידע בדיוק מה לבנות, אופציות במערכת ניהול תוכן כגון הוספת תמונות מרובות, עריכה של חלקי האתר, הוספת כיתוב על גבי התמונה, ועוד דברים שאתם חושבים שיכולים להועיל לאתר עצמו.