אחסון אתרים באינטרנט

אחסון אתרים הוא מושג כולל להרבה חבילות אחסון, למחירים שונים, למיקומים שונים של השרתים, ולכן על מנת לדעת מהו השרת הטוב ביותר עבורך, המחיר איננו מהווה את הפקטור הכי גדול בבחירה זו, ולכך יש משתנים רבים, שהגדולים ביניהם הם מיקום גולשי האתר, שפת האתר, ופאקטור מרכזי, שלא הרבה מודעים אליו, קידום אתרים.

 

החלטה שגויה של מיקום אחסון האתר, יכולה לעלות לנו ביוקר, בחירה בחברה לא מקצועית, שבחרנו בה מכיוון שהיא הזולה ביותר, או שחבר המליץ לנו עליה, איננה בחירה נכונה, יש לבחור באופן חכם, בהסתכלות על מספר אספקטים הנוגעים לאתר, אף על שנראה כי בחירת חברת אחסון היא הקלה ביותר בהליך בניית אתר, בחירה זו דווקא אחראית על נוחות הגלישה לאתר, ונוחות האופטימיזציה שלה כלפי מנועי החיפוש.
אתר אשר יעלה בצורה איטית לגולש, יגרום לו לוותר, ולעבור למתחרה שלך, אל תתפשר בבחירה על חברת אחסון האתר שלך, זהו גורם משפיע על עסקיך.

 

המגע הראשון עם אחסון אתרים

 

ישנם אנשים רבים החושבים כי לאחר בניית האתר המסע עם ההתעסקות באחזקה שלו נגמרה, לרוב אלו הם אלו המבצעים בניית אתר תדמית, אך לפתע מבינים כי יש בידיהם אתר, שלא נמצא באמת באינטרנט, ולכן פונים לחברת האחסון הראשונה שמצאו, ללא התחשבות האם היא ממקמת את שרתיה בצרפת, אנגליה, או ארה"ב, העיקר שהיא הזולה ביותר.
צורת חשיבה זו איננה נכונה, מאחר ומהירות הגלישה לסוגי שרתים אלו בדרך כלל תהיה נמוכה מהארץ עצמה, ובכלל מישראל, למרות המהירויות הגבוהות שיש לאינטרנט כיום, בדרך אל אתר הממוקם בחו"ל החיבור שלנו עובר דרך גדולה, שלא היה עובר במקרה שהשרת היה ממוקם בישראל.

הכוונה במונח "אחסון אתרים" היא לשרת אשר ממוקם בחוות שרתים, אשר מתקיימת במספר מקומות בישראל, ובמספר גדול בהרבה בחו"ל, כאשר אומרים אחסון אתרים, הכוונה היא מיקום אתרך, על אחד משרתים אלו, אשר לכל אחד מהם חיבור אינטרנט שונה, ומספר אתרים שונה, שני מרכיבים לו, חיבר האינטרנט, ומספר האתרים השונים אשר מאוחסנים, משפיע על מהירות הגלישה לאתרך.

 

בחירת החברה המתאימה לאחסון האתר

 

המחיר, הוא זה שיקבע לרוב את איכות האחסון, ניתן לאחסן אתר בדולר בודד לחודש, באחת מהחברות הגדולות בחו"ל, אמנם חברות אלו מתאפיינות בשירות לקוחות נמוך (למה להשקיע בלקוח שבחר בחבילה בסיסית של דולר), UPTIME נמוך, נפילות אתר גבוהות, וחווית גלישה איטית, מאחר ואמנם לרוב החיבור שלהן יהיה מהיר, אך הן מאחסנות אין ספור אתרי אינטרנט, שיאטו את הגלישה.

אין האמור לעיל אומר שיש עליכם לבחור בשרת יעודי, אלא בחברה שתאחסן את אתרך על חיבור מהיר, בישראל, או במיקום שאליו אתרכם פונה אליו,  על מנת שהגולשים יחוו חווית גלישה מהירה, ולא יוותרו על כניסה לאתרכם עקב איטיות.

 

השפעת המיקום על קידום אתרים

השפעת מיקום אחסון האתר על קידום אתרים הינו גדול ביותר, במידה ויהיה לכם BOUNCE RATE (יציאה מהאתר) גבוה, גוגל יתייחס לאתרכם כאתר לא מעניין, אשר אין בו תוכן מעניין אשר גרם לגולשים להישאר באתר, למרות שהסיבה האמיתית לעזיבת הגולשים היא איטיות האתר.
כמו כן, גוגל יודע לזהות את מיקום השרת, ולמקם אותו באופן רלוונטי לאותה ארץ, ולכן בגוגל המקומי של אותה ארץ אכן תוצגו במיקום הנכון לכם, אך בגוגל ישראל תיראו כאתר זר המופעל לדוגמא מצרפת, הפונה לקהילה הישראלית בצרפת, ולא לקהילה בישראל.

 

בחירה ב WSD בניית אתרים כחברה שתאחסן את אתרכם מבטיח UPTIME של 99.9%, מחירים נוחים לכל כיס, מהירות תגובה וכניסה לאתרכם מהמהירות בישראל, ועם אופטימיזציה פנימית של אתרכם לעבר קידום אתרים, לתת לכם ציון גבוה במבחן המהירות של גוגל.